Turniej futsalu rozpoczął ferie

Reprezentacja III Liceum Ogólnokształcącego z Pszczyny zwyciężyła w 22. Turnieju Futsalu Reprezentacji Szkół Ponadpodstawowych, który w piątek zainaugurował „Ferie z POSiR-em 2024”. W turnieju zagrały cztery drużyny z pszczyńskich szkół, a licealiści pewnie wygrali wszystkie trzy mecze.

III LO swoją siłę zademonstrowało już w pierwszym meczu, gromiąc obrońców tytułu sprzed roku – PZS nr 2 aż 6-0. W drugim spotkaniu I LO im. Bolesława Chrobrego pokonało PZS nr 1 2-0, i jak się potem okazało, pierwsze dwa miejsca zajęły drużyny licealne.

Druga seria gier rozpoczęła się od meczu III LO z I LO i było to zdecydowanie najlepsze spotkanie turnieju. Podopieczni Marcina Wyrobka już w 40 sekundzie objęli prowadzenie, kiedy Igor Bała umieścił piłkę w „okienku” bramki Michała Śniega. Ten sam zawodnik podwyższył na 2-0, ale jeszcze przed gwizdkiem na przerwę (grano 2×10 minut) kontaktowego gola z przedłużonego karnego zdobył Mateusz Kościelny. III LO pieczęć na zwycięstwie przybiło w samej końcówce po trafieniu Bartosza Czerwieńskiego. Potem PZS 1 pokonał PZS 2 3-2. „Samochodówka” dwa razy obejmowała prowadzenie po bramkach Kacpra Sakrajeckiego i Kacpra Ryguły, lecz Jan Marks dwukrotnie doprowadzał do wyrównania. Zwycięskiego gola zdobył pół minuty przed końcem po wolnym pośrednim Bartosz Kubisz.

Sporo emocji przyniosło także przedostatnie spotkanie. Mająca dwie porażki na koncie drużyna z „Rolniczoka” do przerwy niespodziewanie prowadziła z „Chrobrym” 3-0 po strzałach Grzegorza Szopy, Tomasza Błąkały i Jana Marksa. Licealiści po zmianie stron zabrali się ostro do pracy i dzięki bramkom Szymona Rodaka, Szymon Murasa i Krzysztofa Jackowskiego doprowadzili do remisu, a kilkanaście sekund przed końcem mieli jeszcze szansę na zwycięstwo, lecz uderzenie Rodaka z przedłużonego karnego obronił Jakub Puchalik. Na koniec III LO odniosło trzecie zwycięstwo, pewnie pokonując PZS 1 4-0, choć zanim Czerwieński otworzył wynik, kilkoma świetnymi interwencjami popisał się Dawid Kreczmer. Potem dwukrotnie pokonał go jeszcze Kamil Böhm, a wynik ustalił Wiktor Kocek.

Wszystkim uczestnikom za wspaniałą walkę dziękowali i gratulowali wicestarosta pszczyński Damian Cieszewski i dyrektor Powiatowego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Pszczynie Maciej Stieber. Zwycięska drużyna III Liceum Ogólnokształcącego oprócz pucharu za zwycięstwo udekorowana została złotymi medalami, a najlepsi zawodnicy odebrali nagrody indywidualne.

XXII Turniej Futsalu Reprezentacji Szkół Ponadpodstawowych – hala POSiR w Pszczynie, 26 stycznia 2024
Wyniki: PZS 2 – III LO 0-6, I LO im. Bolesława Chrobrego – PZS 1 2-0, III LO – I LO im . Bolesława Chrobrego 3-1, PZS 2 – PZS 1 2-3, I LO im. Bolesława Chrobrego – PZS 2 3-3, PZS 1 – III LO 0-4.
Klasyfikacja końcowa: 1. III LO Pszczyna, 2. I LO im. Bolesława Chrobrego, 3. PZS nr 1 Pszczyna, 4. PZS nr 2 Pszczyna