Współzawodnictwo: Chrobry triumfuje w „rejonach”

26 marca w hali Powiatowego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Pszczynie odbywały się finały rejonowe Licealiady Młodzieży Szkolnej Województwa Śląskiego w Piłce Ręcznej. Wśród chłopców świetnie spisali się reprezentanci I LO im. Bolesława Chrobrego, którzy pokonali ZST w Cieszynie 22-19.

W finałach zagrały najlepsze szkoły ponadpodstawowe z powiatów pszczyńskiego i cieszyńskiego. Jako pierwsze na parkiet wyszły dziewczyny z III Liceum Ogólnokształcącego w Pszczynie, które przed dwoma tygodniami wygrały w zawodach powiatowych. Ich przeciwniczkami były reprezentantki  LO im. Pawła Stalmacha w Wiśle. Podobnie jak przed dwoma laty, także i tym razem wiślanki okazały się lepsze. Już po czterech minutach (grano 2×15 minut) rywalki po trzech celnych rzutach Wiktorii Duraj (w tym dwóch z karnych) ustawiły sobie mecz, którego przebieg kontrolowały do samego końca. Co prawda na 3-1 i potem na 6-2 bramki dla gospodyń rzuciła Laura Zomerlik, ale dziewczyny z Wisły pierwszą połowę wygrały 6-2, ostatecznie zwyciężając 11-3 (w drugim kwadransie gola dla pszczynianek zdobyła jeszcze Julia Malarek).

III LO Pszczyna: Astrik Martirosyan, Martyna Sajdok, Laura Zomerlik, Katarzyna Pieczka, Aleksandra Balcarek, Emilia Rejdych, Zuzanna Skrzypczyk, Julia Malarek, Laura Bury, Martyna Gaj, Maja Fuchs, Hanna Psik, Zofia Drzyzga, Agata Herok, Kamila Konieczny. Opiekunki Urszula Zawadzka-Jelito i Bożena Chrzanowska.

O wiele bardziej zacięta była walka wśród chłopców. Rywalem I LO im. Bolesława Chrobrego byli szczypiorniści z Zespołu Szkół Technicznych im. płk. Gwidona Langera w Cieszynie. Jako pierwszy już w 30 sekundzie trafił Krystian Żur, który jak się potem okazało był bohaterem swojego zespołu. Pierwsza część spotkania (grano 2×20 minut) była bardzo wyrównana, gra toczyła się gol za gol, a pszczynianie chodzili na przerwę prowadząc 11-10 po ośmiu trafieniach Żura, dwóch Michała Śniega i jednym Jana Kapery. Po zmianie stron było podobnie, z tym że podopieczni Janusza Mirka w 33.minucie po kolejnym celnym rzucie Żura (mimo, że w drugiej połowie otrzymał indywidualne krycie) objęli pięciobramkowe prowadzenie, którego nie oddali już do końca meczu. Co prawda cieszynianie zdołali nieco zniwelować przewagę, ale skończyło się na zwycięstwie gospodarzy 22-19, a wynik w ostatniej sekundzie ustalił Kapera. W sumie aż 16 z 22 bramek dla naszych szczypiornistów zdobył Krystian Żur, trzy Jan Kapera, dwie Michał Śnieg, a jedną Tymon Kloc. Dzięki temu licealiści z „Chrobrego” otrzymali przepustki do finału wojewódzkiego.

I LO im. Bolesława Chrobrego: Wiktor Wieciech, Paweł Grygier Jan Kapera, Tomasz Jakut, Krystian Żur, Mikołaj Kuboszek, Szymon Ulczok, Michał Śnieg, Tymon Kloc, Jakub Małysz, Szymon Rodak, Wiktor Pelka. Opiekun Janusz Mirek.