Współzawodnictwo: piłkarze z III LO najlepsi w Powiecie

Uczniowie III Liceum Ogólnokształcącego zwyciężyli w Mistrzostwach Powiatu Pszczyńskiego w Piłce Nożnej w ramach Współzawodnictwa Szkół Ponadpodstawowych, które w środę 13 kwietnia rozegrane zostały na boisku „Piast” przy Zespole Szkół nr 1.

Do udziału w zawodach zgłosiło się sześć zespołów: Powiatowy Zespół Szkół nr 1, Powiatowy Zespół Szkół nr 2, Zespół Szkół Ogólnokształcących z Pawłowic, I LO im. Bolesława Chrobrego, III Liceum Ogólnokształcące oraz Liceum Ogólnokształcące z Gilowic a rywalizacja rozpoczęła się od losowania dwóch grup eliminacyjnych. Po fazie grupowej w pierwszym półfinale „Chrobry” zmierzył się z Pawłowicami i to ci drudzy cieszyli się z awansu do finału. W drugim półfinale III LO okazało się lepsze od PZS 1.  W finale drużyny z Pawłowic i III LO zgotowały dramatyczne widowisko, w którym o zwycięstwie zdecydowały rzuty karne a lepsi w ich wykonywaniu byli piłkarze III LO. Nie mniej ciekawy okazał się mecz o trzecie miejsce, tutaj PZS 1 strzelił o jedną bramkę więcej niż zawodnicy z I LO.

boisko Orlik POSiR Pszczyna

Mistrzostwa Powiatu Pszczyńskiego w Piłce Nożnej Chłopców Szkół Ponadpodstawowych, 13 kwietnia 2022 – boisko „Piast” przy Zespole Szkół nr 1 w Pszczynie:

Grupa A

1) I Liceum Ogólnokształcące
2) Powiatowy Zespół Szkół nr 1
3) Powiatowy Zespół Szkół nr 2

Grupa B

1) III Liceum Ogólnokształcące
2) Liceum Ogólnokształcące w Pawłowicach
3) Liceum Ogólnokształcące w Gilowicach 

Mecz o 3 miejsce: PZS 1 – LO „Chrobry” 3:2

Finał: LO Pawłowice – III LO 2:2 k. 3:4

KLASYFIKACJA GENERANA:

  1. III Liceum Ogólnokształcące w Pszczynie
  2. Liceum Ogólnokształcące w Pawłowicach
  3. Powiatowy Zespół Szkół nr 1
  4. I Liceum Ogólnokształcące 
  5. Powiatowy Zespół Szkół nr 2
  6. Liceum Ogólnokształcące w Gilowicach